Fundacja Ecotravel MikroWyprawy Wydarzenia

Nowohuckie MikroWyprawy Kajakowo-Rowerowe

Nowohuckie Wyprawy Kajakowo-Rowerowe to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt jest bezpłatny i skierowany do Mieszkańców dzielnicy Nowa Huta oraz innych dzielnic miasta Krakowa.

Jeśli chcesz poznać aktywną, pełną przygód i wrażeń a zarazem dziką stronę naszego miasta musisz wybrać się na jedną z proponowanych przez nas mikrowypraw kajakowo-rowerowych!

Nowohuckie MikroWyprawy Kajakowo-Rowerowe

Opcja 1 – Długi Spływ rzekami Dłubnią i Wisłą + Rower

terminy:

 • 24.07.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 29.07.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 18.08.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 20.08.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 10.09.2021 – 10 miejsc

Rozpoczęcie o godzinie 09:00  – przy Zalewie Nowohuckim, Zakończenie około godziny 20:00 – przy Zalewie Nowohuckim.

5 wypraw kajakowo-rowerowych – spływ rzekami Dłubnią i Wisłą oraz wycieczka rowerowa szlakiem Bursztynowym z Niepołomic do Nowej Huty.

Spływ kajakowy rzeką Dłubnią i Wisłą (ok. 17 km) w kajakach dwuosobowych a następnie wycieczka rowerowa (ok. 20 km) z przystankiem w Przylasku Rusieckim, gdzie uczestnicy będą mogli skorzystać z kąpieli i atrakcji kąpieliska jeśli będą one dostępne. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie Dworku Badenich w Branicach połączone ze spotkaniem z jednym z artystów rękodzielnictwa z warsztatami, których wyroby rękodzielnicze można podziwiać i zakupić w Dworku. Szlak rowerowy prowadzi głównie szlakiem bursztynowym, który został zmodyfikowany na potrzeby uatrakcyjnienia wyprawy o połączenie go z kąpieliskiem w Przylasku Rusieckim i przejazdem do Dworu w Branicach (na miejscu będzie możliwość skorzystania z toalety). Rowery własne uczestników i rzeczy na przebranie się zostaną dostarczone na metę spływu a kajaki załadowane wrócą transportem do bazy, 

W każdej wyprawie przewiduje się udział 16 uczestników.  Rozpoczęcie wyprawy i jej zakończenie jest planowane przy Zalewie Nowohuckim. Wszyscy uczestnicy wyprawy zostaną objęci ubezpieczeniem NNW. 

Opcja 2 – Krótki Spływ rzekami Dłubnią i Wisłą + Rowery

terminy:

 • 30.07.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 19.08.2021 – BRAK MIEJSC
 • 07.09.2021 – Start o godzinie 15:00 – 6 miejsca
 • 08.09.2021 – Start o godzinie 15:00 – wolnych miejsc 2
 • 09.09.2021 – Start o godzinie 15:00 – wolnych miejsc 4

Rozpoczęcie o godzinie 08:20 – przy Zalewie Nowohuckim, Zakończenie około godziny 13:30 – przy Zalewie Nowohuckim.

5 Wypraw kajakowo-rowerowych. Spływ rzeką Dłubnią i Wisłą oraz wycieczka rowerowa z Przystani w Yacht Clubie do Zalewu Nowohuckiego.

Spływ rzeką Dłubnią i Wisłą (ok. 6 km) w kajakach 2-osobowych zakończony na Przystani w Yacht Clubie w którym zostanie zorganizowana wizyta w klubie kajakarskim, gdzie uczestnicy wycieczki będą mogli zobaczyć z bliska jak wyglądają wyczynowe kajaki i wiosła oraz posłuchać o historii kajakarstwa zawodowego w Nowej Hucie. Przy Yacht Clubie będzie możliwość skorzystania z toalety, która zostanie wynajęta dla uczestników wyprawy.

Powrót z Yacht klubu do Zalewu Nowohuckiego z podjazdem rannym do Dworku Matejki odbędzie się rowerami własnymi uczestników (ok. 5,5 km), które zostaną dostarczone na metę spływu (przewiezione przyczepką) wraz z rzeczami na przebranie uczestników a kajaki zostaną załadowane na przyczepkę i wrócą do bazy. Powrót rowerami przebiegać będzie przez Lasek Mogilski, następnie drogą małego ruchu dojedziemy do ścieżki rowerowej, która poprowadzi nas nad Zalew Nowohucki. Wyprawę zaczniemy zwiedzaniem dworku oraz spotkaniem z kustoszem, który swoich gości raczy zawsze krótkim muzycznym przedstawieniem. W każdej wyprawie przewiduje się udział 16 uczestników. Wyprawa kończy się i zaczyna przy Zalewie Nowohuckim. Uczestnicy wyprawy będą objęci ubezpieczeniem NNW.

Opcja 3 – Spływ Wisłą + Rowery

terminy:

 • 16.08.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 22.08.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 12.09.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 11.09.2021 – BRAK MIEJSC!
 • 13.09.2021 – BRAK MIEJSC!

Rozpoczęcie o godzinie 09:00 – przy Zalewie Nowohuckim, Zakończenie około godziny 16:00/17:00 – przy Zalewie Nowohuckim.

5 wypraw kajakowo-rowerowych. Spływ Wisłą od stopnia wodnego Przewóz do Niepołomic, wycieczka rowerowa do Stopnia Wodnego Przewóz z Zalewu Nowohuckiego oraz z Niepołomic do Nowej Huty.

Wycieczka rowerowa od Zalewu Nowohuckiego do Stopnia Wodnego Przewóz (ok. 8 km) – trasa rowerowa prowadzi szlakiem rowerowym, następnie drogami małego ruchu przez lasek Mogilski do mostu Wandy, dalej Wałem lub drogą małego ruchu poniżej Wału do Stopnia Wodnego Przewóz. Tam zostawiamy rowery własne uczestników (które zostaną zabrane przyczepką do mety spływu) i udajemy się na spływ kajakowy do Niepołomic w kajakach 2-osobowych (ok. 12 km). W trakcie spływu przewidziany jest przystanek w punkcie gastronomicznym “Bar jak Zwał” na 100 km Wisły. Przerwa i odpoczynek połączona będzie ze spotkaniem z jednym z pasjonatów Nadwiślańskiej przyrody podczas którego poznamy mieszkańców rzeki i jej otoczenia. Następnie docieramy do mety spływu przy moście w Niepołomicach aby przesiąść się znowu na rowery i udać się na wycieczkę Szlakiem Bursztynowym kończąc ją przy Zalewie Nowohuckim (ok. 20 km). Przewiduje się udział 16 uczestników w jednej wyprawie. Wszyscy uczestnicy zostaną objęcie ubezpieczeniem NNW. 

Zapisy i rezerwacje

na email: ola@ecotravel.pl – decyduje kolejność zgłoszeń!

Proszę przesyłać zapisy zgodnie z poniższymi wytycznymi!

W tytule rezerwacji należy podać rezerwowaną opcję czyli:

 • ”Opcja 1 – Długi spływ rzekami Dłubnią i Wisłą” lub
 • „Opcja 2 – Krótki spływ rzekami Dłubnią i Wisłą” lub
 • „Opcja 3 – Spływ Wisłą”

w treści należy podać wybraną datę.

W przypadku rezerwacji rodzinnej rezerwuje jedna osoba (mama/ tata/ mąż/ żona dla całej rodziny, wówczas przy rezerwacji należy podać: imię i nazwisko osoby rezerwującej jak i wszystkich uczestników z datami urodzenia do ubezpieczenia, kontakt emailowy do osoby rezerwującej i kontakt telefoniczny do osoby rezerwującej). W przypadku osób indywidualnych (nie rodzina), każdy dokonuje rezerwacji samodzielnie, przy rezerwacji należy podać: imię i nazwisko osoby rezerwującej z datą urodzenia do ubezpieczenia, kontakt emailowy i kontakt telefoniczny.

Leave a Reply