EduOgnisko Wydarzenia

EduOgniska z Fundacją EcoTravel

EduOgniska z Fundacją EcoTravel

EduOgniska to cykl spotkań skierowany nie tylko dla rodziców z dziećmi ale również dziadków z wnukami czy osób dorosłych na których poprzez zabawę uczymy się i poznajemy otaczającą nas przyrodę w kontekście zmian pór roku, etapów życia zwierząt i roślin, procesów zachodzących w przyrodzie.

Warsztaty są zachęta do poznawania przyrody w sposób aktywny i prosty. To możliwość spędzenia czasu po za domem, na łonie przyrody, przy ognisku wśród znajomych z wcześniejszych spotkań.

EduOgniska z Fundacją EcoTravel

Dlaczego EduOgniska?

Chyba nie trzeba to starszym uczestnikom tłumaczyć jaka jest różnica między ogniskiem a dzisiejszymi tak popularnymi grillami. Ognisko ma swoją magię, przy ognisku miło jest posiedzieć, popatrzeć w płomień, porozmawiać, ogrzać się, zaśpiewać wspólnie przy gitarze. Ciężko to sobie wyobrazić przy grillu… prawda? Dlatego też chcielibyśmy połączyć naukę o przyrodzie z wspólnym ogniskiem – tak powstały EduOgniska.

Stąd też na zakończenie każdego ze spotkań z przyrodą czekać będzie prawdziwe ognisko przy którym wspólnie bedzie można sobie upiec własnoręcznie przyniesioną kiełbaskę, pieczywo i napić się herbatki ze swojego termosu!

To okazja wspólnego spędzenia czasu dla rodziców i dzieci, dziadków i wnuków, starszych i młodszych. Taka mała wycieczka za miasto, niedaleko, z własnym prowiantem.

Kiedy i gdzie?

Najbliższe plany wiążemy z długo wyczekiwaną wiosną. Liczymy, że pierwsze EduOgnisko odbędzie się już w połowie kwietnia ale prace nad nim wciąż trwają więc tylko zdradzamy kilka ogólników – Kwiecień, Las Mogilski – na szczegóły musicie jeszcze odrobinę poczekać. Pracujemy nad tematem, organizujemy pozwolenia, szukamy partnerów.

Po cichu marzymy – jeśli tylko pomysł się Wam spodoba – by takie EduOgniska z Fundacją EcoTravel tworzyć cyklicznie – kilka w ciągu roku. Przecież jest tyle ciekawych miejsc w naszej najbliższej okolicy i zagadnień związanych z przyrodą, że okazać się może to wspaniałym uzupełnieniem szkolnych lekcji  z przyrody a dla dorosłych wspaniałą przygodą z przyrodą.

Z pewnością damy Wam znać! Robimy to wszak dla Was 🙂

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z naszym pomysłem EduOgnisk lub chcielibyście jakkolwiek nas wesprzeć w działaniach piszcie śmiało fundacja@ecotravel.pl – Żadna wiadomość nie zostanie bez odpowiedzi.


Zapisz się do naszego Newslettera i dołacz do 27 subskrybentów.

Leave a Reply