Akcja Sprzątania Fundacja Ecotravel

Jesienne Sprzątanie Dłubni – Podsumowanie

Jesienne Sprzątanie Dłubni za nami!

Jesienne Sprzątanie Dłubni to nasze drugie spotkanie nad jej brzegami w Nowej Hucie. Tak jak to było na wiosnę tego roku ponownie wspólnie pojawiliśmy się nad Dłubnią w wyjątkowo słoneczny jesienny październikowy dzień. Pogoda tym razem nam sprzyjała – było słonecznie i prawie bezwietrzenie choć rześki chłodek nadciągającej listopadowej szarugi był już odrobinę odczuwalny.

Pod Domem Wędkarza nad Zalewem Nowohuckim zebrało nas się ok. 30 osób. Po kilku słowach organizacyjnych każdy wyposażony w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy nad brzeg Dłubni.

Jak mieliśmy w planach tak zrobiliśmy – pozostał nam przecież z wiosennego sprzątania odcinek rzeki, który nie został przez nas wysprzątany bo zabrakło worków(!). Ruszyliśmy więc od mostu na Alei Solidarności w górę rzeki.

Choć opadłe złote liście z drzew troszeczkę utrudniały wyszukiwanie śmieci worki bardzo szybko się zapełniły. Butelki PET i szklane, opakowania kartonowe, siatka druciana, worki foliowe… to one w przeważającej części zasiedlały ten odcienek brzegu rzeki Dłubni… ale już ich tam nie najdziecie.

Udało się zebrać wszystko to co zobaczyliśmy – co odważniejsi w woderach przeprawiali się na drugą stronę rzeki by zabrać wyrzucone przez kogoś worki ze śmieciami.

Kolejne plany przed nami – może uda nam się w końcu wysprzątać od dawna planowany odcinek poniżej mostu na Alei Solidarności? Zobaczymy…

Chcielibyśmy podziękować:

MPO Kraków

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

housepizza

PZW Kraków

Rodzinny Ogród Działkowy Wisła

wfosigw-660x220

Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody

Dzielnica XVIII Nowa Huta

Dzielnica XVI Bieńczyce

  • i Wszystkim osobom, którzy wspierali nas osobiście sprzątając, którzy nie mogli być a chcieli jak i Ci, którzy informowali o akcji inne osoby i wieści o niej przesyłali dalej – WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY!

Jeśli macie pomysły na ulepszenie naszej akcji, może macie uwagi pozwalające ułatwić nam działania lub bardziej osobiście chcielibyście się zaangażować w wspólne sprzątanie Dłubni piszcie śmiało do nas – fundacja@ecotravel.pl


Zapisz się do naszego Newslettera i dołacz do 27 subskrybentów.

Leave a Reply