Artykuły Rodzinne Rajdy Wydarzenia

Rodzinny Rajd w Dobrym Klimacie – Dolina Prądnika

Rodzinny Rajd w Dobrym Klimacie – Dolina Prądnika kierujemy do wszystkich, którym bliska jest aktywność i ochrona przyrody gdzie oprócz spaceru połączonego ze sprzątaniem będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu recyklingu, ekologi i klimatu. Tym razem wysprzątamy Dolinę Prądnika. Będą punkty a jak są punkty będą i nagrody! Serdecznie zapraszamy!

Rodzinny Rajd w Dobrym Klimacie - Dolina Prądnika

Rodzinny rajd w dobrym klimacie – Dolina Prądnika to pieszy rajd drużynowy wzdłuż wyznaczonej trasy, na której będą znajdować się punkty kontrolne. W ramach dobrej zabawy drużyny rywalizują sprawdzając swoją wiedzę z zakresu ekologii, zmian klimatu, ochrony środowiska. Poruszają się po terenie wskazanym na mapie, między punktami kontrolnymi sprzątają teren. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w worki na śmieci, rękawice i mapę trasy. To dobra okazja to aktywnego spędzenia wolnego czasu. Na koniec wydarzenia przewidziane jest ognisko z kiełbaskami.

Kolejny rajd odbędzie się 25 czerwca na Prądniku Białym. Punkt startowy zaplanowano przy ul. Łukasza Górnickiego a całość trasy przebiega wzdłuż Doliny Prądnika. Gra terenowa rozpoczyna się o godz. 11.00 i potrwa około 60-90 minut, następnie do godz. 14.00 spędzimy czas przy ognisku i wyłonimy zwycięzców rywalizacji.

Zapisy na rajd wystartowały!

Szczegóły dotyczące zapisów na rajd są dostępne na stronie: https://www.krakow.pl/aktualnosci/270427,2163,komunikat,rodzinne_rajdy__w_dobrym_klimacie__opanuja_krakow.html

Rodzinny Rajd w Dobrym Klimacie – Dolina Prądnika – Opis trasy:

Rajd odbędzie się wzdłuż urokliwej rzeki Prądnik, która przecina dolinę, tworząc wyjątkowo bogate przyrodniczo miejsce. Trasa o dł. około 1,5 km jest pełna naturalnych cudów, obejmując bogate lasy łęgowe, które porastają najbliższą okolicę rzeki. Proszę jednak pamiętać, że lasy są gęsto porośnięte wysoką roślinnością, w tym pokrzywami, dlatego zalecamy odpowiednie ubrania.

Rodzinny Rajd w Dobrym Klimacie - Dolina Prądnika

Dzika gruntowa ścieżka, którą będziecie podążać, przeniesie Was z dala od zgiełku codziennego życia, prowadząc przez nieodkryte zakątki natury. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, ale pamiętajcie, że trasa nie jest utwardzona, co dodaje do rajdu elementu przygody, ale także wymaga odpowiedniego przygotowania.

Przygotowanie na rajd jest kluczowe.

Ze względu na gęstą roślinność, zalecamy ubrania z długimi rękawami i nogawkami, które ochronią skórę przed pokrzywami i innymi roślinami. Wygodne buty trekkingowe zapewnią stabilność na nierównej ścieżce, a także ochroną przed wilgotnym terenem i ewentualnymi ukąszeniami owadów. Nie zapomnijcie o kapeluszach lub czapkach, które ochronią Was przed słońcem, a w razie deszczu – o lekkich, ale wodoodpornych kurtkach. Wycieczka z dzieckiem w wózku może nie być najlepszym pomysłem.

Na koniec, pamiętajcie o aparacie lub smartfonie, żeby uwiecznić piękno Doliny Prądnika i uchwycić niezapomniane chwile.

Zobaczcie też jak było na pierwszym Rodzinnym Rajdzie w dobrym klimacie!

Leave a Reply