Akcja Sprzątania

Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal Poland

Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal czyli wiosenne porządki w Nowej Hucie … #CzystaDlubnia cz. 4 Start!

Przed nami kolejne wiosenne porządki w Nowej Hucie! Nie będą takie jak ostatnio. Bo pomimo tego, że nadal przyświeca nam cel sprzątania rzeki Dłubni teraz rozszerzymy naszą akcję. Skupimy się na wysprzątaniu terenu o który prosiliście nas wiele razy. Terenu obejmującego zakole Dłubni i młynówkę od ul. Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego. To ponad 3ha! Nie będziemy sami – Wsparci przez udział pracowników ArcelorMittal podejmiemy się wysprzątania tego terenu! Bądźcie tam z nami? Zapraszamy na Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal!

Kiedy odbędzie się Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal?

24 marca 2018 (sobota) godz. 11:00. Spotykamy się tradycyjnie pod Domem Wędkarza (ul. Bulwarowa) nad Zalewem Nowohuckim. Tam też dowiecie się kilka słów dotyczących przebiegu zasad bezpiecznego sprzątania, rozdamy worki, rękawiczki i przejdziemy na teren naszego sprzątania. Więcej informacji co zabrać ze sobą, jak bezpiecznie sprzątać i który odcinek rzeki sprzątamy – poniżej!

Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal
Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal 

Gdzie sprzątamy?

Na sobotnie sprzątanie przygotowaliśmy aż 3 trasy. Wszystko to ze wzglądu na teren jaki obejmiemy sprzątaniem a ma on ponad 3 ha! Nie będzie łatwo bo teren jest bardzo zróżnicowany i przez to wyodrębniliśmy 3 trasy sprzątania w zależności od trudności terenu. Prosze zapoznajcie się z nimi bo dadzą Wam obraz tego co będzie na Was czekało na miejscu i warto się do tras odpowiednio przygotować. Ci z Was, którzy byli z nami już wcześniej na sprzątaniu wiedzą czego się spodziewać… Kto chce się wybrać po raz pierwszy z nami – poniżej lektura obowiązkowa 🙂

TRASA NR 1 | dla Rodzin z Dziećmi od mostku ul. Wojciechowskiego wzdłuż młynówki do mostu do Dworku Matejki (zielona)

Ten odcinek wzdłuż młynówki i po części rzeki Dłubni ma długość ok. 300 metrów, jest płaski, łagodny, nie ma na trasie większych przeszkód. To idealny teren dla najmłodszych uczestników.

TRASA NR 2 | dla weteranów prowadzona po stronie Dworku Matejki od mostku do krawędzi parku (pomarańczowa)

Kto był z nami wcześniej wie czego się spodziewać. Znajdziemy tutaj w dużej mierze teren zbliżony do brzegów Dłubni ciągnących się wzdłuż Zalewu Nowohuckiego. Będzie stromo i ślisko ale damy radę tak jak wcześniej.

TRASA NR 3 | dla zdeterminowanych prowadząca bardzo trudnym terenem (czerwona)

Nie będzie lekko bo to zdecydowanie najtrudniejsza dotychczas trasa do wysprzątania. Na przeszkodzie będzie stało wiele wysokich krzewów i traw a do tego dochodzi bardzo stroma skarpa brzegowa rzeki. Nic na siłę – pamiętajcie, że bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze – Trasa wyłącznie dla dorosłych!

Ważne! Na obejmującym terenie znajduje się opuszczona hala – NIE SPRZĄTAMY! Nie wchodzimy do środka, nie podchodzimy w pobliże tego miejsca. Nie jest nam znany stan techniczny budynku dlatego nie sprzątamy terenu w pobliżu tego miejsca. Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Jakie śmieci zbieramy?

 • zbieramy możliwie wszystkie napotkane śmieci z wyjątkiem rozbitego szkła i tych śmieci, które mogą grozić skaleczeniem;
 • nie sortujemy śmieci na miejscu – zbieramy wszystko do jednego worka.

Gdzie zostawiamy worki ze śmieciami?

 • worki ze śmieciami odkładamy wzdłuż wybranej trasy a następnie na końcu zanosimy wszystko do punktów odbioru (patrz na mapie).

Co zabrać ze sobą?

 • Rękawiczki ochronne najlepiej ogrodnicze – materiałowe (na brzeg) lub gumowe (do wody)
 • Kubek i łyżeczkę na herbatę/kawę
 • Znajomych, Rodzinę, Przyjaciół!

Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal zakończymy ok. 13:00 i udamy się pod Domem Wędkarza.

To nie wszystko!

 • Odbędzie się KONKURS dla uczestników sprzątania 🙂 Szczegóły na miejscu!
 • Tradycyjnie dla każdego z uczestników na zakończenie będzie czekał ciepły posiłek zorganizowany przez ArcelorMittal Poland, który również zadba o wyposażenie nas wszystkich w niezbędny sprzęt (worki i rękawiczki) do sprzątania oraz odbiór zebranych w trakcie akcji śmieci.

 • Również tradycyjnie będzie czekać na wszystkich uczestników herbatka (zabierzcie swoje własne kubki i łyżeczki) zorganizowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie,

MPO Kraków

Rodzinny Ogród Działkowy Wisła

PZW Kraków

 • Będziemy też sprzątać z wody wsparci w spodnio-buty dostarczone przez Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody – jesteśmy ciekawi co wydobędziemy tym razem.

 • Pamiętacie pyszną pizzę? Również teraz HousePizza będzie z nami i podzieli się swoimi smakołykami.

housepizza

Jeśli macie po naszej ostatniej akcji jakieś pomysły na ulepszenie jej albo lepsze jej zorganizowanie, może macie uwagi pozwalające ułatwić nam działania lub bardziej osobiście chcielibyście się zaangażować w wspólne sprzątanie Dłubni piszcie śmiało do nas – fundacja@ecotravel.pl

Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal – Bądźcie tam razem z nami – Do zobaczenia! #CzystaDlubnia

Wydarzenie na Facebooku: Sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal na Facebook

Patronat nad naszą akcją objęły Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Dzielnica XVIII Nowa Huta

Dzielnica XVI Bieńczyce

 


Zapisz się do naszego Newslettera i dołacz do 27 subskrybentów.

Leave a Reply