Akcja Sprzątania

Wielkie Sprzątanie Dłubni w Nowej Hucie

Sprzątanie Dłubni w Nowej Hucie czas zacząć!

Przed nami Wielkie Sprzątanie Dłubni w Nowej Hucie! Dlaczego wielkie? Bo odbędzie się ona na lądzie i na wodzie! Co więcej, wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie będziemy promować aplikację, która pozwoli, dzięki waszej czujności i spostrzegawczości, posprzątać te miejsca w Krakowie, które tego pilnie wymagają.

Kiedy odbędzie się Sprzątanie Dłubni w Nowej Hucie?

30 września 2017 (sobota) godz. 11:00 spotykamy się tradycyjnie pod Domem Wędkarza (ul. Bulwarowa) nad Zalewem Nowohuckim. Tam też na początku dowiecie sie kilka ciekawych informacji na temat aplikacji przygotowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Po prezentacji przejdziemy do sprzątania – najpierw kilka słów dotyczących przebiegu sprzątania, rozdamy worki i przejdziemy nad rzekę. Więcej informacji co zabrać ze sobą, jak bezpiecznie sprzątać i który odcinek rzeki sprzątamy – poniżej plakatu!

Gdzie sprzątamy?

Na sobotnie sprzątanie Dłubni przygotowaliśmy 2 trasy. Ci z Was, którzy byli z nami już wcześniej teren będą dobrze znali. Wracamy po roku nieobecności (wiosną sprzątaliśmy Staw przy ul. Kaczeńcowej) nad brzeg Dłubni od strony Zalewu Nowohuckiego. Jeśli są 2 trasy sprzątania to będą również 2 grupy.

TRASA NR 1 | dla Rodzin z Dziećmi od mostku przy placu zabaw do Alei Solidarności (zielona)

Ten odcinek rzeki, od strony zalewu jest na tyle łagodny, że wart polecenia rodzicom z dziećmi. Można tutaj spokojnie sprzątając podejść brzegiem do samej wody. Pozostałe osoby prosimy o skupieniu się na trudno dostępnym drugim brzegu od strony Dworku Matejki. Tam zdecydowanie należy uważać na stromym brzegi a jest co sprzątać. Sprzątamy brzegi od placu zabaw przy zalewie do alei Solidarności i idziemy w dół rzeki.

TRASA NR 2 | dla wprawionych w sprzątaniu (wejście do rzeki) most od Alei Solidarności i kawałek wzdłuż ul. M. Wańkowicza (czerwona)

Pogoda na dzień sprzątania zapowiada się idealna by wejść do wody! Potrzebujemy kilku śmiałków, którzy w spodnio-butach dostarczonych przez Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody, wydobędzie kilka opon zalegających w rzece pod i za mostem na alei Solidarności.

Sprzątanie Dłubni w Nowej Hucie wprost z Kajaka!

Po raz pierwszy będziemy sprzątać Dłubnię wprost z kajaka! Jeśli masz doświadczenie w spływach a jeszcze lepiej – uczestniczyłeś w spływie kajakowym Dłubnią z Nowa Huta Travel przyłącz się do naszego sprzątania – Spływ jest darmowy! Szczegóły i zapisy: ola@ecotravel.pl

Jakie śmieci zbieramy?

  • zbieramy wszystkie napotkane śmieci z wyjątkiem rozbitego szkła i tych śmieci, które mogą grozić skaleczeniem;
  • nie sortujemy śmieci na miejscu – zbieramy wszystko do jednego worka – sortowaniem zajmą się MPO Kraków

Gdzie zostawiamy worki ze śmieciami?

  • worki ze śmieciami odkładamy wzdłuż alejki idącej przy rzece (trasa nr 1). Śmieci z trasy nr 2 również.

Co zabrać ze sobą?

  • Rękawiczki ochronne najlepiej ogrodnicze – materiałowe (na brzeg) lub gumowe (do wody)
  • Kubek i łyżeczkę na herbatę/kawę
  • Znajomych, Rodzinę, Przyjaciół!

Jesienne Sprzątanie Dłubni zakończymy goszcząc się w Grill maNHattan B.B.Q.


Dzięki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania w Krakowie jesteśmy przygotowani w odpowiednią ilość worków (miejmy nadzieję!)- mamy 200 szt. worków 120 litrowych!

MPO Kraków

Na zakończenie naszej akcji, dzięki Zarządowi Zieleni Miejskiej, na wszystkich uczestników czekać będzie herbatka (zabierzcie swoje własne kubki i łyżeczki)

Pamiętacie pyszną pizzę? Również teraz HousePizza będzie z nami i podzieli się swoimi smakołykami.

housepizza

Będą z nami również nowohuccy Działkowicze z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Wisła i wspomogą nas swoim zaangażowaniem w dopięciu wszystkiego jak należy.

Rodzinny Ogród Działkowy Wisła

Otrzymaliśmy od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie pudełko z gadżetami szczególnie dla tych najmłodszych uczestników naszego niedzielnego sprzątania… tak, że nagroda za ciężka prace też się znajdzie.

wfosigw-660x220

Jeśli macie po naszej ostatniej akcji Wiosennego Sprzątania Dłubni jakieś pomysły na ulepszenie jej albo lepsze jej zorganizowanie, może macie uwagi pozwalające ułatwić nam działania lub bardziej osobiście chcielibyście się zaangażować w wspólne sprzątanie Dłubni piszcie śmiało do nas – fundacja@ecotravel.pl

Jesienne Sprzątanie Dłubni – Bądźcie tam razem z nami – Do zobaczenia! #CzystaDlubnia

Wydarzenie na Facebooku: Sprzątanie Dłubni na Facebook

Patronat nad naszą akcją objęły Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Dzielnica XVIII Nowa Huta

Dzielnica XVI Bieńczyce

Dziękujemy również za wielką pomoc przy organizacji miejsca zakończenia naszej akcji Panu Piotrowi z Grill maNHattan B.B.Q.


Zapisz się do naszego Newslettera i dołacz do 27 subskrybentów.

Leave a Reply