Akcja Sprzątania Fundacja Ecotravel Wydarzenia

Sprzątanie Stawu przy Kaczeńcowej – Podsumowanie

Wiosenne Sprzątanie Stawu przy ul. Kaczeńcowej już za nami!

Sprzątanie Stawu przy Kaczeńcowej – Czas podsumować naszą niedzielną akcję sprzątania najmniejszego użytku ekologicznego w Krakowie.

Największe obawy dotyczące naszej akcji – pogodowe – okazały się być nie potrzebne. Mimo, że słoneczko nam nie przyświecało to brak deszczu już można uznać za sukces 🙂

Akcja rozpoczęła się wg planu o godzinie 11:00 choć tak naprawdę już pół godziny wcześniej pierwsi uczestnicy pojawili się nad stawem i rozpoczęli sprzątanie. Wszyscy systematycznie docierali na miejsce zbiórki i nie czekając długo po kilku wskazówkach organizacyjnych porwali worki i rękawice by udać się nad brzegi stawu na sprzątanie.

Wspaniałym widokiem były małe kilkuletnie dzieci, które wraz z rodzicami pojawiły się na akcji i czynnie brały w niej udział.

W sumie blisko 40 osób w ciągu godziny wysprzątało dostępny teren w okół stawu. Dużą przeszkodą były ogrodzenia dochodzące bezpośrednio do lustra wody uniemożliwiając wysprzątanie brzegu, który widać było nie był sprzątany od lat. Przedostanie się na drugą stronę w woderach również nie było możliwe ze względu na duże zamulenie stawu. Z pewnością trzeba wysprzątać ten teren lub poprosić służby o dotarcie do osób dzielących grunty ze stawem i poprosić ich wysprzątanie lub udostępnienie terenu aby to zrobić.

Sprzątanie Stawu przy Kaczeńcowej uświadomiło nas w przekonaniu, że najwięcej śmieci znajduje się na dnie stawu. Mimo, że staraliśmy się wydostać tyle ile było możliwe, wysokie zamulenie stawu po pierwsze nie pozwalało na łatwe dotarcie do śmieci a po drugie po kilku krokach zmącona woda uniemożliwiała ponowne zlokalizowanie śmieci.

Kilkanaście worków ze śmieciami zostało zebranych. Szczególnie zaskoczyła duża ilość woreczków foliowych i jednorazowych reklamówek. Dno usłane jest wieloma butelkami szklanymi. Dotarcie do nich jednak było w wielu przypadkach wręcz niemożliwe.

Sprzątanie Stawu przy Kaczeńcowej  zakończyło się wyjątkowo szybko i pozostał pewien niedosyt… To dobrze bo jesienią wracamy nad Dłubnię na odcinek, który będzie wymagał zdecydowanie więcej pracy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym wszystkim wszystkim, którzy nieodpłatnie wsparli nas przy organizacji akcji sprzątania, rozgłosili nasze wydarzenie i wspierali nas do samego końca dobrym słowem.

Dziękujemy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania w Krakowiez za worki i odbiór śmieci.

MPO Kraków

Dziękujemy Zarządowi Zieleni Miejskiej za stolik, ławki i namiot w razie niepogody.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Dziękujemy HousePizza za tradycyjnie obłędną pizzę z pieca opalanego drewnem.

housepizza

Dziękujemy Działkowiczom z Rodzinnego Ogrodu Działkowego Wisła za wsparcie naszej akcji medialnie, osobiście i sprzętowo!

Rodzinny Ogród Działkowy Wisła

Dziękujemy Towarzystwu na Rzecz Ochrony Przyrody za użyczenie woderów!

Dziękujemy za udział w akcji i Patronat Radzie Dzielnicy XVI Bieńczyce i Radzie Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Dzielnica XVIII Nowa Huta

Dzielnica XVI Bieńczyce

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY CHOĆBY W NAJMNIEJSZYM STOPNIU PRZYCZYNILI SIĘ DO ODBYCIA SIĘ AKCJI SPRZĄTANIA RZEKI DŁUBNI I JEJ OKOLIC! #CZYSTADLUBNIA

Jeśli macie po naszej ostatniej akcji Wiosennego Sprzątania Dłubni jakieś pomysły na ulepszenie jej albo lepsze jej zorganizowanie, może macie uwagi pozwalające ułatwić nam działania lub bardziej osobiście chcielibyście się zaangażować w wspólne sprzątanie Dłubni piszcie śmiało do nas – fundacja@ecotravel.pl

 

Chcesz wiedzieć kiedy następna akacja? Zapisz się do Newslettera!


Zapisz się do naszego Newslettera i dołacz do 27 subskrybentów.

Leave a Reply