Fundacja Ecotravel Wydarzenia

Świąteczny Zajączek za Wiosenny Porządek

Świąteczny Zajączek za Wiosenny Porządek to rodzinna Wielkanocna Akcja Sprzątania w trakcie której uczestnicy poprzez zadbanie swojej najbliższej okolicy w zamian otrzymają wspaniałego Wielkanocnego Zajączka! Wiosenny porządek czas zacząć – Świąteczne Zajączki czekają! Akcja wspierana przez PZU.

Projekt skierowany do dzieci z rodzin nowohuckich będących w trudnej sytuacji materialnej. 

Przy współpracy z nowohuckimi Ośrodkami Pomocy Społecznej i Szkołą Specjalną zostało wytypowanych 150 dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. To one wezmą udział w akcji “Świąteczny Zajączek za Wiosenny Porządek”

Paczka składa się z:

  • gry lub zabawki edukacyjnej (w zależności od wieku dziecka),
  • artykułów do prac manualnych / szkolnych / przedszkolnych np.: farby, kredki, plastelina, blok rysunkowy, blok kolorowy,
  • książki lub puzzli dostosowanych do wieku dziecka,
  • słodyczy np. czekolada, cukierki, ciasteczka,
  • owoce np. mandarynki.

Paczki sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Co trzeba zrobić?

Posprzątaj kawałek świata. Znajdz niedaleko swojego domu miejsce, które wymaga posprzątania. Rozglądnij się dookoła, wyjrzyj przez okno. Może to być park, łąka, las – ale również podwórko, pobliski trawnik, skwer, zieleniec przy ulicy.

Udokumentuj sprzątanie: Zrób zdjęcie przed sprzątaniem i kolejne zdjęcie po sprzątaniu. Wyślij zdjęcia do naszej fundacji na email fundacja@ecotravel.pl. Możesz też wysłać na email uzgodniony z ośrodkiem pomocy społecznej lub szkołą biorącą udział w akcji.

Czas trwania akcji

Akcja “Świąteczny Zajączek za Wiosenny Porządek trwa od 01.03 – 30.04.2022r.

Koordynator projektu: Aleksandra Wyszyńska-Pawlik ola@ecotravel.pl +48 12 6813692

Leave a Reply