Warsztaty aktorskie to jest wyzwanie! Z przyjemnością chcieliśmy poinformować, że przystąpiliśmy do realizacji zadania publicznego w ramach projektu realizowanego w grudniu 2020 przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego “Kultura Wrażliwa”, który ma na celu m. in. wzbogacić ofertę kulturalną Małopolski dostosowaną dla osób z niepełnosprawnościami poprzez realizację działań kulturalnych, animacyjnych, artystycznych.
Warsztaty Aktorskie online
Serdecznie zapraszamy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej, ruchowej, innej, które czują, że poradzą sobie z realizacją zadania opisanego poniżej, zamieszkałych przede wszystkim w dzielnicy Nowa Huta a w przypadku wolnych miejsc również z całego Krakowa. Chętnych prosimy do zgłoszenia swojej osoby lub opiekuna osoby niepełnosprawnej (za jego zgodą) według informacji na końcu artykułu.
W ramach zadania każdy uczestnik weźmie udział w warsztatach z podstaw aktorstwa w wersji on-line prowadzonych przez aktora. Dlatego obowiązkowo osoby chcące przystąpić do projektu muszą posiadać stały dostęp do sprzętu elektronicznego np. komputer, laptop, smartfon itp. z dostępem do Internetu oraz wbudowaną kamerą i mikrofonem lub kamerą i mikrofonem jako dodatkowe.
Warsztaty Aktorskie online – Terminy
Zajęcia warsztatowe on-line będą realizowane przez 5 dni i trwać będą po 2 godziny każdy, w grudniu 2020r.
Terminy i godziny warsztatów:
- 07.12 – poniedziałek od 10:00 do 12:00
- 08.12 – wtorek od 10:00 do 12:00
- 10.12 czwartek od 10:00 do 12:00
- 16.12 – środa od 10:00 do 12:00
- 17.12 – czwartek od 10:00 do 12:00
Ważne, aby osoby zainteresowane kontaktowały się w sprawie chęci udziału bezpośrednio z Fundacją EcoTravel.
Prowadzący – Karol Jasiński
Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Grał między innymi w Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Teatrze Stu, Teatrze Muzycznym w Lublinie, Teatrze Variete , Teatrze PWST w Krakowie, Teatrze Barakah oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Miał okazję grać także w serialach Barwy szczęścia, Belle Epoque, Na sygnale, O mnie się nie martw oraz w filmie „Kochanka Szamoty”. Prowadzi warsztaty teatralne i musicalowe z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na terenie całego kraju – https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11156230
Każdy z uczestników otrzyma wiersz/prozę do indywidualnej interpretacji. Należy nagrać go w formie audio-wideo w miejscu swojego zamieszkania po wcześniejszym szkoleniu warsztatowym. Następnie przesłać materiał do fundacji EcoTravel na wskazany adres mailowy. Elementy każdego nagrania zostaną połączone w jedno nagranie artystyczne. Będzie ono dostępne w wersji online i promować będzie udział osób niepełnosprawnych w kulturze.
Chcemy zaznaczyć także, że Fundacja pomoże przy konieczności wgrania darmowego programu do komunikacji on-line. W przypadku takiej konieczności pomoże przy nagraniu filmiku czy też i jego skonfigurowaniu tak by przesłać go do Fundacji.
- Nagranie filmiku i przesłanie do fundacji na email do dnia 21.12.2020r.
- Możliwa pomoc fundacji w nagraniu filmiku wówczas prosimy o kontakt z fundacją, nagranie pomiędzy 17.12 a 21.12.2020r.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a dodatkowo każdy uczestnik otrzyma dyplom potwierdzający udział w zadaniu.
Zgłoszenie do udziału w warsztatach aktorskich online
- Chęć udziału należy wysłać na adres mailowy biuro@fundacjaecotravel.pl
- W tytule maila proszę podać „Kultura Wrażliwa” – zgłoszenie + imię i nazwisko
- W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy. Dalej wyrażam chęć udziału w bezpłatnych warsztatach online z podstaw aktorstwa „Kultura Wrażliwa”.
- W kolejnym kroku fundacja prześlę link do panelu w którym dostępne będą: regulamin, dokumenty dotyczące RODO do podpisu i akceptacji, zgody na wykorzystanie wizerunku bezterminowo jednak z zastrzeżeniem, że wykorzystanie wizerunku będzie tylko na potrzeby zadania „Kultura Wrażliwa” (publikacja nagrania audio-wideo na stronie www fundacji, mediach społecznościowych fundacji (Facebook, YouTube, Instagram)
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, w razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji