Artykuły

Szlak Kajakowy w Krakowie?!

Szlak kajakowy w Krakowie? Tak! I to w Nowej Hucie! To będzie możliwe ale tylko dzięki Wam. Już teraz można oddać głos na projekt nr KRK 16 “Szlak Kajakowy Dłubnia – Nowa Huta” w Budżecie Obywatelskim Małopolski.

KRK 16. Szlak Kajakowy Dłubnia – Nowa Huta

Krótki opis zadania

Przedmiotem projektu jest wytyczenie 5 km szlaku kajakowego na rzece Dłubni w Nowej Hucie gdzie już dziś odbywają się Spływy Kajakowe Dłubnią. Powstanie pierwszego szlaku kajakowego w Krakowie z pewnością przyczyni się do ożywienia turystycznego obszaru. Tym samym zostanie zwiększona atrakcyjności turystyczna i inwestycyjna miejsca a to min. pozwoli na zbliżenie mieszkańców do rzek i sportów wodnych. To aktywna forma wypoczynku dla każdego bez ograniczeń wiekowych, jak i promocja wspólnego spędzania czasu wraz z rodziną i znajomymi.

Adresaci zadania

Spływanie kajakiem nie ma ograniczenia wiekowego. Na kajakach mogą spływać rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli jak i seniorzy.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

miasto Kraków, dzielnica Nowa Huta – odcinek rzeki Dłubni od Zalewu Nowohuckiego (start) do ujścia do rzeki Wisły (meta)

Szlak Kajakowy Dłubnia Nowa Huta – Zagłosuj!

Na projekt można zagłosować klikając w link głosowanie i wybierając z wyszukiwarki nasz projekt KRK 16 Szlak Kajakowy Dłubnia – Nowa Huta.

4 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
4 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Zasady głosowania:

  • Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec województwa małopolskiego, który ukończył 16 lat.
  • Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz, na jeden z trzech sposobów: elektronicznie, poprzez złożenie wypełnionej papierowej karty do głosowania w wyznaczonych punktach lub korespondencyjnie, poprzez przesłanie karty do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
  • Każdy uprawniony mieszkaniec ma tylko 1 głos, co oznacza, że może zagłosować tylko na 1 zadanie z subregionu, w którym mieszka:
    – Tarnowski – m. Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski;
    – Sądecki – m. Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki;
    – Podhalański – powiaty: myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański;
    – Małopolska Zachodnia – powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski, wadowicki;
    – Krakowski Obszar Metropolitalny – powiaty: krakowski [bez m. Kraków], miechowski, proszowicki, wielicki ;
    – miasto Kraków.
  • Aby prawidłowo oddać głos, należy podać numer PESEL oraz wybrać swój (jeden) powiat zamieszkania, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
  • Głosowanie trwa od 9 do 30 września 2019 r.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.bo.malopolska.pl

Leave a Reply