Fundacja Ecotravel Rodzinne Rajdy Wydarzenia

Rodzinny Rajd w dobrym klimacie – Park Rzeczny Drwinka

Rodzinny Rajd w Dobrym Klimacie – Park Rzeczny Drwinka to kolejny rajd który kierujemy do wszystkich, którym bliska jest aktywność i ochrona przyrody w Krakowie gdzie oprócz spaceru połączonego ze sprzątaniem będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu recyklingu, ekologi i klimatu. Tym razem wysprzątamy Park Rzeczny Drwinka. Będą punkty a jak są punkty będą i nagrody! Serdecznie zapraszamy!

Rodzinny rajd w dobrym klimacie – Park Rzeczny Drwinka to pieszy rajd drużynowy wzdłuż wyznaczonej trasy, na której będą znajdować się punkty kontrolne. W ramach dobrej zabawy drużyny rywalizują sprawdzając swoją wiedzę z zakresu ekologii, zmian klimatu, ochrony środowiska. Poruszają się po terenie wskazanym na mapie, między punktami kontrolnymi sprzątają teren. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w worki na śmieci, rękawice i mapę trasy. To dobra okazja to aktywnego spędzenia wolnego czasu. Na koniec wydarzenia przewidziane jest ognisko z kiełbaskami.

Kolejny rajd odbędzie się 10 września na Podgórzu. Punkt startowy zaplanowano przy ul. Wielickiej a całość trasy przebiega wzdłuż Doliny Drwinki w obszarze Parku Rzecznego Drwinka. Gra terenowa rozpoczyna się o godz. 11.00 i potrwa około 60-90 minut, następnie do godz. 14.00 spędzimy czas przy ognisku i wyłonimy zwycięzców rywalizacji.

Zapisy na rajd wystartowały!

Szczegóły dotyczące zapisów na rajd są dostępne na stronie: https://www.krakow.pl/aktualnosci/274546,26,komunikat,zapraszamy_na_rodzinny_rajd__w_dobrym_klimacie_.html

Rodzinny Rajd w Dobrym Klimacie – Park Rzeczny Drwinka – Opis trasy:

Rajd odbędzie się wzdłuż urokliwej maleńkiej rzeczki Drwinki, która wcina się dolinę, tworząc wyjątkowo bogate przyrodniczo miejsce. Trasa o dł. około 1,5 km jest pełna naturalnych cudów, obejmując bogate lasy łęgowe, które porastają najbliższą okolicę rzeki. Proszę jednak pamiętać, że miejscami dolina jest gęsto porośnięte wysoką roślinnością a teren w kilku punktach trasy – szczególnie po opadach deszczu – jest podmokły…, dlatego zalecamy odpowiednie ubrania – długie spodnie, kalosze.

Dzika gruntowa ścieżka, którą będziecie podążać, przeniesie Was z dala od zgiełku codziennego życia, prowadząc przez nieodkryte zakątki natury. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, ale pamiętajcie, że trasa nie jest utwardzona, co dodaje do rajdu elementu przygody, ale także wymaga odpowiedniego przygotowania.

Przygotowanie na rajd jest kluczowe.

Ze względu na gęstą roślinność, zalecamy ubrania z długimi rękawami i nogawkami, które ochronią skórę przed pokrzywami i innymi roślinami. Wygodne buty trekkingowe zapewnią stabilność na nierównej ścieżce, a także ochroną przed wilgotnym terenem i ewentualnymi ukąszeniami owadów. W dwóch miejscach teren jest szczególnie podmokły i pokonanie tej małej rzeczki może być prawdziwym wyzwaniem aby przejść suchą stopą – kalosze lub buty na zmienię mogą się przydać. Nie zapomnijcie o kapeluszach lub czapkach, które ochronią Was przed słońcem, a w razie deszczu – o lekkich, ale wodoodpornych kurtkach. Wycieczka z dzieckiem w wózku na tej trasie nie jest najlepszym pomysłem.

Na koniec, pamiętajcie o aparacie lub smartfonie, żeby uwiecznić piękno Parku Rzecznego Drwinka i uchwycić niezapomniane chwile.

Zobaczcie też jak było na pierwszym Rodzinnym Rajdzie w dobrym klimacie!

1 Comment

Leave a Reply