Akcja Sprzątania Fundacja Ecotravel Wydarzenia

Sprzątanie Dłubni #CzystaDłubnia Wiosna 2021

Sprzątanie Dłubni przed nami bo wracamy nad rzekę po rocznej pandemicznej przerwie. Startujemy już 28 marca! To nasze 7 spotkanie nad rzeką w ramach Akcji Sprzątania Dłubni #CzystaDłubnia. Po tak długiej przerwie wracamy na znane wszystkim tereny bo jest temu ogromna potrzeba. Trzymajcie kciuki za pogodę i do zobaczenia!

Kiedy i gdzie Sprzątamy Dłubnię?

28 marca 2020 (niedziela) w godz. od 10:00 do 14:00. Choć będziemy sprzątać okolice zalewu Nowohuckiego to nie spotykamy się jak to miało zawsze miejsce. Pakiety #CzystaDłubnia będą do odebrania w siedzibie fundacji jak i w dniu akcji na miejscu w Grill Manhattan BBQ i to z nimi będziecie indywidualnie wyruszać na sprzątanie. Szczegóły znajdziecie poniżej …

Plakat 7 Akcja Sprzątania Dłubni #CzystaDłubnia 28.03.2021

Co mamy w planach Sprzątania Dłubni?

Wracamy w dwa znane Wam miejsca w których to przed laty już sprzątaliśmy. Dziś musimy się znów tam pojawić. To tereny od. ul. Wojciechowskiego w stronę ul. Melchiora Wańkowicza i Dłubnia wzdłuż Zalewu Nowohuckiego. Zobaczcie na mapie a szczegółowe opisy obszarów znajdziecie poniżej.

Tradycyjne sprzątanie brzegów dla dużego i małego

Mamy 2 obszary do sprzątania, które podzieliliśmy wg trudności terenu dlatego też dedykowane są one trzem osobnym grupom wiekowym:

 • Obszar Sprzątania nr 1 “Zalew Nowohucki”(zielony) ok. 1,44 ha – dedykowany Rodzicom z Dziećmi – łatwy teren, płaski, ciągnący się wzdłuż rzeki w niektórych momentach bardziej stromy. Uwaga by nie wpaść do rzeki! Śmieci zostawiamy wzdłuż alejki od strony Dłubni skąd MPO je odbierze.
 • Obszar Sprzątania nr 2 “Zakole Dłubni” (pomarańczowy) ok. 3,27 ha – dedykowany Młodzieży i Osobom Dorosłym – Dzikie, porośnięte i strome brzegi rzeki mogą być wielkim utrudnieniem sprzątania. Należy zachować szczególną ostrożność. Uwaga! Nie wchodzimy do znajdujących się tutaj zabudowań! Odpowiednie obuwie i ubrania do poruszania się w trudnym terenie pełen krzewów i zarośli. Dla zdeterminowanych 🙂 Zebrane śmieci zostawiamy przy punkcie nr 1 przy mostku prowadzącym do Dworku Matejki lub nr 2 przy ul. Wojciechowskiego

Program ramowy Sprzątania Dłubni

Spotykamy się 28 marca 2021 (niedziela):

Sprzątanie Dłubni odbędzie się inaczej niż zazwyczaj. Nie będzie tradycyjnego spotkania z uczestnikami ani zakończenia. Wszystko musimy zrobić z zachowaniem szczególnej ostrożności i wynikających z przestrzegania obowiązującego prawa wynikającego z pandemii. Dlatego też akcja będzie miała charakter indywidualnego sprzątania.

 • Akcja będzie trwała od godziny 10:00 do 14:00.
 • Posiłek będzie wydawany w godz. 12:00-14:00.

Aby wziąć udział w sprzątaniu musicie zdobyć dla siebie “PAKIET #CZYSTADŁUBNIA” w skład którego wchodzić będą:

pakiety do sprzątania Dłubni
 • worki na śmieci
 • rękawice
 • mapa sprzątania z zaznaczonymi miejscami gdzie zostawić zebrane śmieci i zasady bezpiecznego sprzątania

Pakiety będą do odebrania w punktach:

 • Fundacja Ecotravel ul. Bulwarowa 35d/42, 31-757 Kraków / od 22.03.2021 poniedziałek-piątek od 9:00 do 17:00)
 • Grill maNHattan B.B.Q nad Zalewem Nowohuckim – 27.03.2021 (sobota) od 8:00 do 17:00 i w dniu akcji.

Co zabrać ze sobą na Sprzątanie Dłubni?

Jeśli masz własne rękawiczki zabierz ze sobą. Worki dzięki MPO Kraków zapewnimy wszystkim uczestnikom. Jednak aby śmieci nam nie przybyło przy organizacji sprzątania prosimy zabierz ze sobą:

 • własny kubek na herbatę/kawę oraz miskę ze sztućcami na ciepły posiłek
 • jeśli masz własne rękawice również zabierz ze sobą – będzie więcej dla innych

Bezpieczne sprzątanie Dłubni

Miej ze sobą rękawiczki. Najlepiej takie jak do prac w ogrodzie. Jeśli nie będziesz ich miał znjadziesz je w pakiecie. postaramy się je dostarczyć na miejsce jednak nie możemy zapewnić tego, że każdy takie otrzyma. Zachowaj szczególną ostrożność podczas sprzątania. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników jest rzeczą najważniejszą dlatego też prosimy o zastosowanie się do niniejszych wskazówek:

 • Nie zbieramy rozbitego szkła i ostrych śmieci (puszki po konserwach itp.)
 • Nie odkręcamy butelek jeśli znajdują się w nim płyny niewiadomego pochodzenia
 • Odpowiednie ubranie – sportowe buty, długie spodnie, bluza z długimi rękawami, czapka – ochronią Was od gałęzi i przybrzeżnych krzaków
 • Zachowujemy szczególną ostrożność przy brzegach rzeki – w wielu miejscach są one bardzo strome a woda w rzece jest głęboka.

Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy uczestnikami naszej akcji.

Chroń siebie i innych!

Konkurs dla najmłodszych!

Wyślijcie nam Wasze zdjęcia z akcji sprzątania na email fundacja@ecotravel.pl a najciekawsze, najbardziej zaangażowane, kreatywne, pełne energii i radości ze wsparcia w ochronę przyrody nagrodzimy wyjątkowymi edukacyjnymi ekonagrodami ufundowanymi przez KumamGre.pl:

Pamiętajcie aby w wiadomości wyrazić zgodę na udostępnienie zdjęć bo chcielibyśmy się nimi pochwalić z innymi uczestnikami naszej akcji na naszej stronie fundacji, FB i wydarzeniu.


Spływanie i sprzątanie

W tej edycji #CzystaDłubnia nie będzie sprzątania z kajaka. Zrobimy to następnym razem a może nawet w trakcie zbliżającego się szybkimi krokami sezonu kajakowego na nowym Szlaku Kajakowym Dłubnia – Nowa Huta!


Konkurs “Recykling Fashion”

Najmocniej wszystkich przepraszany a szczególnie najmłodszych uczestników ale konkurs nie odbędzie się w tej edycji sprzątania Dłubni. Pamiętamy o nim i obiecujemy zrealizować go jak tylko będzie taka możliwość.


WSPIERAJĄ NAS!

Kochani!

W akcji sprzątani Dłubni #CzystaDłubnia nie jesteśmy sami. Dołączyła do akcji i wsparła również ją finansowo nowohucka firma NAFTO Sp. z o.o. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli wyposażyć Was w bezpieczne rękawice i zapewnić jednodaniowy ciepły posiłek. Jednocześnie firma NAFTO Sp. z o.o. planuje pojawić się na miejscu wraz ze swoją drużyną.

Bardzo dziękujemy!

oraz nieustannie 🙂

Sprzątanie Dłubni - Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Sprzątanie Dłubni - Rodzinny Ogród Działkowy Wisła
Sprzątanie Dłubni - Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody

Patronat nas akcją objęły:

Patronat nad naszą akcją objęły Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Sprzątanie Dłubni - Dzielnica XVIII Nowa Huta
Sprzątanie Dłubni - Dzielnica XVI Bieńczyce

Wspierają nas również:

Staramy się by każda z naszych akcji była jak najlepiej zorganizowana, aczkolwiek nie jesteśmy doskonali. Dlatego, jeśli macie po naszej ostatniej akcji pomysły na ulepszenie jej, albo lepsze jej zorganizowanie, a może macie uwagi pozwalające ułatwić nam działania lub bardziej osobiście chcielibyście się zaangażować w wspólne sprzątanie Dłubni…

Piszcie śmiało do nas – fundacja@ecotravel.pl

Czysta Dłubnia to nasz wspólny cel!

Bądźcie tam razem z nami – Do dzieła i do zobaczenia!

Wydarzenie na Facebooku: 7 Sprzątanie Dłubni Czysta Dłubnia


Tak było wiosną 2019 roku… Czysta Dłubnia 🙂

Leave a Reply