Akcja Sprzątania Fundacja Ecotravel Wydarzenia

Sprzątanie Dłubni Wiosna 2021 – Podsumowanie

Sprzątanie Dłubni za nami! Jesteście wspaniali i bardzo dziękujemy Wszystkim za udział w akcji sprzątania rzeki Dłubni. Nasze wspólna 7 akcja #CzystaDłubnia odbyła się inaczej jak to miało miejsce wcześniej ale jak zauważyliśmy forma rodzinnego spaceru wydała się wszystkim atrakcyjna. Przygotowane przez nas pakiety do sprzątania znikały tak szybko jak śmieci z nad brzegów Dłubni!

Podsumowanie:

  • było nas z pewnością ponad 100 osób rozproszonych na dwa obszary sprzątania 5 ha!), które trwało od godziny 10:00 do 14:00
  • z przygotowanych pakietów na 150 osób pozostało dosłownie kilka
  • dodatkowe worki w ilości ok 200 szt. rozeszły się jak “swieże bułeczki”
  • zebraliśmy blisko 200 worków śmieci z brzegów + takie cuda jak np. wózek dziecięcy, krzesło, opony
  • z samej rzeki brodząc wyciągnięto ogromne ilości worków foliowych oraz dywan, ubrania, buty i cały, kompletny rower którym jadąc wróciliśmy!
  • …osoby, które przyszły popołudniu wspominały, że już wszystko wysprzątane 😉

Naprawdę, brzegi Dłubni od strony Zalewu Nowohuckiego nigdy nie były tak czyste jak teraz.

A wszystko to wyłącznie Wasza zasługa!

Podziękowania!

Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować:

Najważniejszym uczestnikom sprzątania czyli najmłodszym dzieciom za zaangażowanie w zbieranie śmieci i ich rodzicom za wspaniały przykład jak można dbać o wspólne dobro. Także babciom, dziadkom, ciociom, wujkom i innym członkom rodzin, którzy wybrali się na spacer nad rzekę razem z nami.

Młodzieży z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 STO w szczególności wspaniałemu Kubie, który to zorganizował zespół w skład którego wzięli udział nie mniej wspaniali: Julka, Natalia, Janek dwa Mateusze

Harcerzom, którzy stawili się na miejscu zbiórki i włączyli w sprzątanie!

Firmie NAFTO za sfinansowanie ciepłego posiłku i dofinansowanie rękawic dla uczestników oraz zaangażowanie na miejscu i dołączenie się do sprzątania Dłubni.

Drużynie z Kumamgre.pl, która nie tylko ufundowała ekoedukacyjne podarunki ale również uczestniczyła razem z nami sprzątając Dłubnię!

Dziękujemy Województwu Małopolskiemu za przepiękne podarunki, które przekażemy w ramach konkursu uczestnikom 7 akcji sprzątania Dłubni!

Podziękowania ślemy również do Piotra prowadzącego MaNHattan Grill BBQ nad Zalewem Nowohuckim, który to tradycyjnie wsparł nas miejscem i tym, że był na miejscu i pomagał wręczać pakiety przybywającym uczestnikom.

Dziękujemy Babkom z Nowej Huty za pomoc przy wydawaniu posiłku oraz za sprzątanie brzegów Dłubni!

Podziękowania ślemy również kajakarzom AKTK Bystrze, którzy jak to przystało na kajakarzy dbają o każdą rzekę 🙂

Dziękujemy Tomaszowi Kudelskiemu Radnemu Dzielnicy XVIII Nowa Huta za aktywny udział i wyzbieranie śmieci wraz z prezesem Fundacji Ecotravel podczas brodzenia w rzece od mostku prowadzącego do Dworka Matejki do Mostu na al. Solidarności. Wśród nieoczekiwanych znalezisk z pewnością trzeba wymienić tutaj kompletny i sprawny rower. Poszukujemy właściciela!

Dziękujemy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania w Krakowie za dostarczenie nam worków oraz odbiór zebranych śmieci… a było ich trochę 🙂

MPO Kraków
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy też nie mogli być z nami tego dnia a wspierają naszą inicjatywę.


Dziękujemy mocno za stałe wspieranie naszej akcji:

Sprzątanie Dłubni - Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Sprzątanie Dłubni - Rodzinny Ogród Działkowy Wisła
Sprzątanie Dłubni - Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody

Patronat nad akcją objęły:

Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Sprzątanie Dłubni - Dzielnica XVIII Nowa Huta
Sprzątanie Dłubni - Dzielnica XVI Bieńczyce

Wspierają nas również:

Staramy się by każda z naszych akcji była jak najlepiej zorganizowana, aczkolwiek nie jesteśmy doskonali. Dlatego, jeśli macie po naszej ostatniej akcji jakieś pomysły na ulepszenie jej, albo lepsze jej zorganizowanie, a może macie uwagi pozwalające ułatwić nam działania lub bardziej osobiście chcielibyście się zaangażować w wspólne sprzątanie Dłubni…

Piszcie śmiało do nas – fundacja@ecotravel.pl


Do zobaczenia na kolejnej akcji sprzątania!

Pisali o nas:

Leave a Reply