Akcja Sprzątania Artykuły Trash Run

6 Akcja Czysta Dłubnia – Podsumowanie

Dłubnia czystsza jak nigdy wcześniej! Z potrójną siłą dzięki Wam akcja Fundacji Ecotravel #CzystaDłubnia rozprawiła się ze śmieciami zalegającymi wodę i brzegi nowohuckiej rzeki.

W ostatnią sobotę, 19 października 2019, spotkaliśmy się na 6 Akcji Sprzątania #CzystaDłubnia organizowana przez naszą Fundację Ecotravel. Jdnak bez WAS nasi drodzy uczestnicy nie mogłaby się odbyć. Znacie dobrze nasz plan, który jest zawsze taki sam – chcemy czystej, nie zaśmieconej rzeki Dłubni. To dzięki Wam założenia na dzień akcji zostały w 100 procentach zrealizowane. Ogrom tego co już nie leży w Dłubni i nad jej brzegami było widać po zebranych przez Was stosach odpadów. Brawo WY!

Jak już wiecie 6 Akcja Sprzątania #CzystaDłubnia była wyjątkowa. W ramach jednej akcji odbyły się 3 osobne wydarzenia. Przez to sprzątaliśmy 3 osobne obszary! Zasięg był ogromny tak jak ilość zebranych przez Was odpadów.

Starbucks Trash Run Kids

Co to był za rywalizacja a nade wszystko świetna rodzinna zabawa. Brawa dla wszystkich uczestników rodzinnego biegu i jeszcze większe brawa za te ilości zebranych przez małych i dużych śmieci. Kto by pomyślał, że toczenie starej opony może być taką świetną zabawą dla dzieci 😉 Gratulujemy wszystkim ukończenia biegu. Brawa dla zwycięzców Trash Run’u. Dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie. fot. Klaudia Augustyn

Spływanie i Sprzątanie

Jak skuteczną bronią na śmieci mogą być kajaki zobaczcie i oceńcie sami. Chylimy czoła wszystkim uczestnikom Spływania i Sprzątania! Wasza zawziętość, upór i konsekwencja, mimo upływu wielu godzin, jest godna podziwu. Brawo! Brawo! Brawo! fot. Paweł Wójcik

Sprzątanie Brzegów

Motywacja również nie opuszczała wszystkich podczas buszowania brzegami Dłubni czy brodzenia po rzecze. Udało nam się wyciągnąć tak wiele, że ciężko zliczyć. Zdjęcia mówią same za siebie. Dziękujemy i wielkie brawa!

Podsumowanie 6 Akcji Sprzątania #CzystaDłubnia

Zebraliśmy setki worków śmieci – z 200 szt. jakie mieliśmy przygotowane na całą akcję sprzątania zostało dosłownie kilka. Do worków doliczyć trzeba również zebrane śmieci wielkogabarytowe i te których nie da się przeliczyć: opony (10 szt.?) , baseny (2 szt.), wózki, okna, części samochodowe, szmaty, muszlę sedesową i ogromną ilość butelek plastikowych i szklanych. Co jeszcze wyrwaliśmy wspólnie z brzegów i samej rzeki możecie sami zobaczyć na powyższych zdjęciach. Wiemy, nie ma się czym chwalić, ale należy o tym stanowczo mówić i wytykać palcem. Z jednej strony cudownie, że nie ma już tego, dzięki Wam, w rzece ale trzeba wiedzieć, że samo się tam to nie znalazło.

Odbiorem zebranych śmieci jeszcze tego samego dnia zajęło się jak zawsze MPO Kraków.

Podziękowania

Największe podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników 6 Akcji Sprzątania #CzystaDłubnia – tym najmniejszym i większym co biegali, spływali i buszowali po krzakach. To WY motywujecie nas do działania i jesteście inspiracją dla kolejnych akcji sprzątania.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim zaangażowanym w dopięcie wszystkiego od A do Z przed akcją i podczas jej trwania.

Dziękujemy Sturbucks za odwiedziny i ciepłe napoje w postaci herbaty i kawy.

Dziękujemy za przepyszny cieplutki bigos zorganizowany przez ArcelorMittal Poland.

Wraz z najmłodszymi uczestnikami Trash Run Kids dziękujemy za najsmaczniejszą pizzę w Krakowie z housepizza!

Dziękujemy mocno za stałe wspieranie naszej akcji:

Sprzątanie Dłubni - Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Sprzątanie Dłubni - ArcelorMittal
Sprzątanie Dłubni - Rodzinny Ogród Działkowy Wisła
Sprzątanie Dłubni - Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody
Sprzątanie Dłubni - GrillmaNHattan B.B.Q

Patronat nad akcją objęły:

Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Sprzątanie Dłubni - Dzielnica XVIII Nowa Huta
Sprzątanie Dłubni - Dzielnica XVI Bieńczyce

Wspierają nas również:

Staramy się by każda z naszych akcji była jak najlepiej zorganizowana, aczkolwiek nie jesteśmy doskonali. Dlatego, jeśli macie po naszej ostatniej akcji jakieś pomysły na ulepszenie jej, albo lepsze jej zorganizowanie, a może macie uwagi pozwalające ułatwić nam działania lub bardziej osobiście chcielibyście się zaangażować w wspólne sprzątanie Dłubni…

Piszcie śmiało do nas – fundacja@ecotravel.pl


Do zobaczenia na kolejnej akcji sprzątania!

Pisali o nas:

Leave a Reply