Wydarzenia

Kajakowo Gościnna Małopolska

5 małopolskich rzek czeka na kajakowe odkrycie w ramach projektu Kajakowo Gościnna Małopolska – Odkryj je razem z nami! Bezpłatne spływy i spotkania z wyjątkowymi mieszkańcami małopolski czekają – Zapraszamy!

Dla kogo?

Projekt skierowany jest do mieszkańców Miasta Krakowa, zatem w zapisach mogą wziąć udział tylko osoby tutaj mieszkające. Uczestnik może wziąć udział tylko w jednym ze spływów. Kajaki są 2-osobowe i przynajmniej jedna z osób w kajaku musi być pełnoletnia.

Zapisy

Zapisy prowadzone są wyłącznie na adres ola@ecotravel.pl i decyduje kolejność zgłoszeń. Brak pełnych danych dyskwalifikuje przyjęcie zgłoszenia.

Przy zapisie należy podać:

 • rzekę do spłynięcia
 • imiona i nazwiska uczestników
 • pełne daty urodzeń
 • pełny adres zamieszkania
 • telefon kontaktowy i adres e-mail, na który będzie prowadzona korespondencja.

DŁUBNIA

Spływ Dłubnią fot. Natalia Figiel
 • 9.08.2022 godz. 10:00-14:00
 • 10.08.2022 godz. 10:00-14:00

Spotkanie z cukiernikiem zorganizowane będzie nad Zalewem Nowohuckim (około 13:00 – 14:00)

Co nas czeka? 2 wyprawy kajakowe rzeką Dłubnią – Spływ rzeką Dłubnią (ok. 6 km) w kajakach 2-os. zakończony przy Moście Wandy w Krakowie. Następnie przejazd na spotkanie z lokalnym cukiernikiem (Cukiernia u Bieniaka os. Zielone 12), który opowie o tym jak zdrowo i smacznie przygotowywać słodkie i słone przekąski. W trakcie spotkania będzie poczęstunek z lokalnej cukierni, której wyroby są przygotowywanych z naturalnych składników bez używania “wzmacniaczy”.

WISŁA

Spływ Wisłą Przewóz Niepołomice
 • 03.09.2022 godz. 9:00-15:00
 • 04.09.2022 godz. 9:00-15:00

Co nas czeka? 2 wyprawy kajakowe rzeką Wisłą – Wyprawa kajakowa rzeką Wisłą (ok. 9,5 km) od Stopnia Wodnego Przewóz do Niepołomic w kajakach 2-osobowych. Następnie przejazd uczestników na spotkanie z dwoma Gospodyniami domowymi w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, które same uprawiają swoje ogródki, działki i z tego co wyhodują gotują pyszne jedzenie i pieką przepyszne ciasta. Gospodynie opowiedzą o swoim codziennym życiu i obowiązkach jakie niesie ze sobą praca przydomowym ogrodzie. Uczestnicy także zostaną poczęstowani domowym obiadem i ciastem.

Bardzo dziękujemy za możliwość organizacji spotkania i skorzystania z przestrzeni Klubu Jedność podczas realizacji naszego projektu.

SKAWA

 • 23.08.2022 godz. 8:00-16:00

Co nas czeka? 1 Spływ kajakowy rzeką Skawą na odcinku Wadowice – Woźniki (ok. 8 km) w kajakach 2- os. wraz z odwiedzeniem ekologicznego gospodarstwa gdzie uprawiane są warzywa, owoce. Tam też uczestnicy spływu wezmą udział w spotkaniu z pasjonatem upraw ekologicznych, który opowie dlaczego warto jeść ekologiczne warzywa i owoce. W trakcie spotkania odbędzie się poczęstunek potraw z warzywami i owocami z Gospodarstwa Permakulturowego Pacówka.

DUNAJEC

 • 20.08.2022 godz. 8:00-16:00

Co nas czeka? 1 wyprawa kajakowa Dunajcem – Spływ kajakowy Dunajcem, trasa: Jurków – Zakliczyn (10 km) w kajakach 2-os. Po spływie udamy się na spotkanie z zielarką, pasjonatką ziół i zdrowia Anią Izdebską, który opowie nam o działaniach leczniczych ziół, oraz jak zioła zbierać, jak suszyć, przechowywać, do jakich potraw dodawać oraz jak stosować przy różnych dolegliwościach. W trakcie spotkania będzie także poczęstunek potraw z dodatkiem ziół przygotowany przez Anię!

Bardzo dziękujemy www.kajakidunajcem.pl za możliwość skorzystania z punktu startowego.

RABA

 • 31.08.2022 godz. 8:00-16:00

Co nas czeka? 1 Wyprawa kajakowa rzeką Rabą – Spływ kajakowy rzeką Rabą na trasie Dobczyce – Gdów (12 km) w kajakach 2- os. Następnie przejedziemy na spotkanie z pasjonatem zbierania leśnych darów m.in. grzybów, jagód. W trakcie spotkania dowiemy się jakich grzybów przy zbieraniu unikać (by nie narazić się na te, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu jak i życiu), oraz te które możemy spokojnie zbierać, jak uniknąć pomyłek przy zbieraniu owoców leśnych. W trakcie spotkania czeka nas pyszny poczęstunek z dodatkami darów lasu!


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Leave a Reply