Artykuły

Turystyczne Skarby Małopolski – Zagłosuj na naszą MikroWyprawę!

Turystyczne Skarby Małopolski to szansa na promocję nie tylko w województwie małopolskim ale również w całej Polsce. Nasze kajaki są wśród kandydatów jako Nowohucka MikroWyprawa Kajakowo-Rowerowa – Liczymy na Wasze głosy!

Turystyczne Skarby Małopolski – Głosowanie – czas start!!!

Już od 1 września 2020 r. rozpoczął się II etap konkursu – głosowanie, który potrwa do 20 września 2020 r.

Głosować można poprzez stronę: http://konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy-2/glosowanie

Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już w październiku!

UWAGA! Należy pamiętać, że po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania wysłany będzie na wskazany email link aktywujący, który należy kliknąć – dzięki temu oddany głos zostanie policzony.

Turystyczny Skarb Małopolski z Nowej Huty

To możliwe tylko dzięki Wam! Wystarczy zagłosować na naszą propozycję w kategorii “Unikatowa Atrakcja Turystyczna”:

  • Nowohucka Mikrowyprawa Kajakowo-Rowerowa

To znany wszystkim Spływ Kajakowy Dłubnią połączony ze spływem Wisłą aż do Niepołomic a stamtąd, po przesiadce na rowery, wracamy do Nowej Huty po drodze korzystając z ogniska/grilla na którym wszyscy uczestnicy pieczą swoje kiełbaski.

Idea konkursu

Małopolska to region wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od unikatowych na skalę światową skarbów kultury i dziedzictwa oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów, po niepowtarzalną ofertę turystyki aktywnej, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne i wyśmienitą kuchnię. Ta wyjątkowa oferta turystyczna sprawia, że do Małopolski rok rocznie przyjeżdżają rzesze turystów. Ideą konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Kategorie konkursowe

Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę miejscowości oraz gminy odznaczające się bogatymi walorami turystycznymi. Kandydatów w tej kategorii powinna wyróżniać wyjątkowość terenu, ciekawe dziedzictwo kulturowe, historyczne lub przyrodnicze, obecność atrakcji turystycznych, dbałość o estetykę krajobrazu, propozycje udogodnień dla turystów, a także gościnność i przychylność mieszkańców względem turystów.

Najciekawszy szlak turystyczny

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę wytyczone i oznakowane trasy łączące ze sobą miejsca lub obiekty związane z pewną nadrzędną ideą i przebiegające przez określony obszar. Szlaki mogą być historyczne, kulturowe, pielgrzymkowe, przyrodnicze, piesze, rowerowe, samochodowe, wodne, jeździeckie, narciarskie, inne szlaki turystyczne. Kandydatów w tej kategorii powinna wyróżniać tematyka szlaku, malowniczość lub oryginalność trasy, dobre oznakowanie i poprowadzenie w terenie, a także obecność infrastruktury turystycznej zlokalizowanej na szlaku.

Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę wydarzenia i imprezy odbywające się cyklicznie na terenie Małopolski i cechujące się spójną tematyką i formą (np. święta tematyczne, festyny, koncerty, festiwale, rajdy turystyczne, spływy kajakowe, imprezy sportowe, imprezy kulturalne, inne). Kandydatów w tej kategorii powinna charakteryzować wyjątkowość przedsięwzięcia, jakość jego organizacji, dostępność miejsca oraz propozycje udogodnień dla uczestników.

Unikatowa atrakcja turystyczna

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę miejsca lub obiekty przyciągające turystów i wzbudzające ich zainteresowanie. Wśród atrakcji turystycznych znaleźć się mogą naturalne atrakcje turystyczne (jak np. jaskinie lub góry), obiekty stworzone przez człowieka w innym celu niż przyciąganie turystów (np. budowle sakralne, zamki, pałace, ogrody), obiekty zbudowane w celu rozrywkowym lub spędzania wolnego czasu (np. parki rozrywki, parki wodne). Kandydaci w tej kategorii powinni cechować się wyjątkowością, która wyróżnia ich spośród innych miejsc lub obiektów o podobnych charakterze, być dostępne i dostosowane do ruchu turystycznego. Kategoria ta nie jest przeznaczona dla zgłoszeń dotyczących całych miejscowości oraz gmin.

Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę miejsca oferujące turystom wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i codziennej pracy, w otoczeniu przyrody (np. gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne, pensjonaty). Powinny to być miejsca zlokalizowane poza dużymi obszarami miejskimi, wyjątkowe pod względem wystroju, zapewniające poczucie bezpieczeństwa i komfortu, z tzw. „klimatem”. Kandydatów w tej kategorii powinien charakteryzować profesjonalizm, indywidualne podejście do wymagań klienta i elastyczność proponowanych rozwiązań.

W gościnie – oferta kulinarna

W ramach tej kategorii brane będą pod uwagę obiekty oferujące przede wszystkim specjały kuchni lokalnej, przygotowywane na bazie produktów pozyskiwanych od lokalnych wytwórców. Istotna będzie także estetyka miejsca, jego aranżacja oraz forma serwowania potraw. Kandydaci w tej kategorii powinni wyróżniać się także profesjonalną obsługą gości oraz otwartością na ich oczekiwania.

Nagrody

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną. Zostanie ona zrealizowana przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Ponadto, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

Głosowanie trwa od 1 do 20 września 2020 roku.

Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące i Kapituła. 

Leave a Reply